25/03/2021 - Komentāri ir izslēgti#KLUSUMSPIRMS – Kārlis Krastiņš, bass

#KLUSUMSPIRMS – Kārlis Krastiņš, bass

Kas Tu esi?
Es esmu Kārlis Krastiņš, ķīmijas un ģeogrāfijas skolotājs Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. No darba brīvajā laikā esmu basketbola komandas menedžeris, kora “Juventus” bass. Tāpat studēju LU Dabaszinātņu un IT skolotāju programmas 4. kursā, šī semestra beigās iegūšu bakalaura grādu un būšu skolotājs arī pēc visiem papīriem.

Īsi ieskicē, kāda bija Tava ikdiena pirms pandēmijas?
No rīta ar smaidu sejā devos uz darbu, kur centos skolēniem iemācīt mācīties. Darbs skolā deva lielisku iespēju attīstīt savas komunikācijas prasmes, diena pagāja ļoti ātri, jo skolā ar rutīnu saskarties nebija iespējams. Pēc darba devos vai nu uz universitāti, vai studēju lekciju materiālus patstāvīgi. Tāpat divas reizes nedēļā apmeklēju kora mēģinājumus, menedžēju basketbola komandas darbību divās amatieru basketbola līgās, piedalījos prāta spēlēs, satiku draugus un ģimeni. Mana ikdiena ritēja nemitīgā skrējienā starp Valmieru un Rīgu. 

Kas šobrīd ir mainījies?
Mainījies ir pilnīgi viss. Teju visu mācību gadu strādāju attālināti, man vairs nav iemesla uzvilkt kreklu, žaketi un buktētās bikses, kas bija mans darba tērps. Tāpat darbs kļuvis daudz nogurdinošāks, darba apjoms ir palielinājies un nav skaidrības par to, ko un kādā līmenī skolēni ir apguvuši. Vienīgā labā lieta ir tā, ka varu no rītiem ilgāk pagulēt! Visi mani hobiji šobrīd ir nolikti uz pauzes, līdz ar to meklēju citus veidus, kā sevi izklaidēt.

Kas Tev šajā laikā visvairāk pietrūkst?
Visvairāk man pietrūkst ikdienas steigas un atrašanās nemitīgā kustībā. Man pietrūkst kora mēģinājumu, kuros varēju atslēgties no ikdienas un nodoties savam hobijam – kormūzikai. Tāpat man ļoti pietrūkst manas basketbola komandas, kura ir mans lolojums jau kopš vidusskolas pēdējās klases.

Viena pozitīva lieta, ko tomēr saskati šajā laikā?
Man ir iespēja pavadīt savu ikdienu kopā ar savu draudzeni, kas iepriekš nemitīgās skriešanas dēļ izdevās vien pāris reizes nedēļā.

Kuru vietu mājās esi pataisījis par savu skolas solu un darba ofisu?
Strādājot no mājām, par manu ofisu ir kļuvusi virtuve, kur atrodas vienīgais galds manā dzīvoklī. Ja nepieciešams klausīties lekcijas, tad mēdzu doties pastaigā pa mežu. Lekcijas klausos austiņās, tajās aktīvi līdzdarbojos un lekciju materiālus pārskatu mājās atkārtoti, lai neko nepalaistu garām.

Kā sevi izklaidē kora mēģinājuma vakaros, kad nenotiek mēģinājumi?
Spēlēju NBA 2k21 video spēli uz savas spēļu konsoles. Esmu kļuvis par profesionālu geimeri. Tāpat skatos dažādus seriālus un filmas, dodos pastaigās, lasu grāmatas un žurnālus. Reizēm arī piepalīdzu vakariņu gatavošanā.

Kas būs pirmais teikums, ko stāstīsi saviem mazbērniem, kad viņi Tev taujās par šo laiku?
Es varēju neiet ārā no mājas un sabiedrība man par to teica paldies!

Kā iztēlojies pirmo mēģinājumu pēc pandēmijas?
Pirmais mēģinājums noteikti būs emocionāls, bet tajā pat laikā ļoti nogurdinošs. Dziedāt vairākas stundas no vietas būs liels izaicinājums balss saitēm, kas vairāk nekā gadu būs gulējušas ziemas miegā. Pirmo mēģinājumu gaidu ar nepacietību!

Kas būs pirmais, ko darīsi, kad atgriezīsimies ierastajā ikdienā?
Nopirkšu aviobiļetes un došos pārgājienā pa Alpu kalniem.

Tavas mīļākās pastaigu vietas pandēmijas laikā?
Valmieru esmu izstaigājis krustu šķērsu, tāpēc visi pastaigu maršruti šeit man jau sāk šķist garlaicīgi, taču iebraucējiem noteikti iesaku doties pastaigā cauri pilsētai gar Gauju. Tāpat visiem iesaku izstaigāt Gaujas dabas taku Strenčos. 

Pirktākais produkts?
Apelsīni, jo cenšos rītu iesākt ar svaigi spiestu apelsīnu sulu.

Tava mīļākā izklaide pandēmijas laikā?
Videospēļu spēlēšana un došanās pastaigās, austiņās klausoties podkāstus.

Viena lieta, ko vari ieteikt citiem, lai atvieglotu šo laiku?
Dodies pastaigās ārpus mājas, tās lieliski ļauj sakārtot domas un palīdz izvēdināt galvu pēc garas dienas pie datora. Tāpat iesaku izlasīt J. N. Harari grāmatu “21 lekcija 21. gadsimtam”. Šī grāmata, iespējams, Tev palīdzēs labāk saprast apkārt notiekošo!

Published by: juventusadmin in Juventus 100

Comments are closed.