30/07/2020 - Komentāri ir izslēgtiJUVENTIŅU PORTRETI – Zane Siņicina, 1.alts

JUVENTIŅU PORTRETI – Zane Siņicina, 1.alts

Kā Tevi sauc? Mani sauc Zane, bet kora čatā atpazīsi mani kā Zančukiņucītiņucīti.

No kurienes Tu esi? Esmu no Mazsalacas, mazā novada ar lielo atbalsi.

Tavs vecums? Esmu 30 gadus veca.

Kāda ir Tava nodarbošanās ikdienā? Šobrīd esmu "AI trainer" un pāris mēnešus strādāju pie robota (chatbot), kas atbild uz dažādiem jautājumiem maniem kolēģiem, nākotnē palīdzēs arī mūsu klientiem. Tas bija viens vētrains piedzīvojums apmēram nedēļas garumā, lai  tiktu pie šādiem pienākumiem, bet tas bija un joprojām ir to vērts.

Kādi ir Tavi hobiji? Man tik ļoti patīk dziedāt, ka es dziedu arī vokālajā grupā Ēra jau 14 gadus. Bez dziedāšanas man patīk nodarboties ar kulināriju un ik pa laikam paskriet pa Biķernieku mežu.

Raksturo sevi 3 vārdos! Cepu garšīgus cepumiņus 🙂

Pastāsti kādu interesantu faktu par sevi! Bērnībā diezgan agri iemācījos lasīt, bet, neskatoties uz to, biju "totāla blondīne". Mani aizsūtīja uz gastronomu (lasīt - pārtikas veikalu) pēc sinepēm un pēc kāda laika atnācu mājās raudādama. Vecāki prasīja, kāpēc es raudu, uz ko atbildēju: "Veikalā bija sinepes tikai krieviem un angļiem, latviešiem nebija...".

Kā aizsākās Tavs kora “Juventus” stāsts? Vienu reizi biju dzirdējusi kori "Juventus" dziedam manā dzimtajā mazpilsētā un toreiz nodomāju, ka tas gan ir izcils koris! Pēc pāris gadiem uz Juventus mani pamudināja atnākt Valdis, par ko es viņam esmu bezgala pateicīga!

Kā noritēja Tavs uzņemšanas pārbaudījums? Uztraukumu kliedēt palīdzēja fakts, ka uz “Juventus” nenācu viena. Man blakus bija ļoti laba draudzene Indra, kura arī Juventus nodziedāja 5 gadus. Bet tāpat mazliet drebēja kreisā kāja, jo mūs noklausījās iepriekšējais diriģents Rūdolfs, kuru nepazinu, tāpēc nezināju, kādus standartus no manis sagaida. Pie tam iepriekš biju dziedājusi tikai savos mazpilsētas kolektīvos un nebiju pārliecināta, vai tādam Rīgas korim būšu gana laba. Rūdolfs mani pamatīgi izjautāja par muzikālo izglītību un pieredzi, uz ko es atbildēju, ka savulaik esmu beigusi klavieru klasi vietējā mūzikas skolā, dziedājusi Mazsalacas koros un joprojām dziedu vokālajā grupā. Man lika padziedāt pāris vingrinājumus, lai saprastu, vai es altiem vispār deru. Izrādījās, ka deru, bet drošības labad viņš pārjautāja, vai es vispār notis pazīstu. Mazliet nobrīnījos par tādu jautājumu pēc iepriekš nosauktajām pieredzēm, bet sapratu, ka tas noteikti bija steigas dēļ, jo korim bija jāsāk mēģinājums.

Kā Tu juties, kad saņēmi ziņu, ka esi uzņemts korī? Tā kā nācu uz “ārpuskārtas” uzņemšanu, man principā uzreiz pateica, ka esmu uzņemta, un nosēdināja koristu rindās. Mani gan vairāk uztrauca tas, kas notika pēc tam. Iedomājies, esmu atnākusi dziedāt uz “Juventus”! “JUVENTUS”!!! Iedalīja repertuāru un, ha, pirmajā mēģinājumā jādzied latviešu šlāgeru "um-pa-pā, um-pa-pā". Toreiz nesapratu, kāpēc manā atmiņā “Juventus” bija iespiedies kā kaut kas tik ārprātīgi nesasniedzams, ja viņi dzied tādus pašus "um-pa-pā, um-pa-pā", kā katrā otrajā lauku korī. Nu drīz vien man tapa skaidrs, ka šis "um-pa-pā, um-pa-pā" repertuārs ir paredzēts komercpasākumam un itin nemaz nav “Juventus” ikdiena.

Kas Tev ir koris “Juventus”? Šķiet, ka “Juventus” sastāvā esmu jau 6 gadus. Pie tiem sešiem gadiem vainoju brīnišķīgo “Juventus” ģimeni, par kuru tā īsteni tapu tikai pēc gada kora rindās. Kopā ar kori esmu piedzīvojusi tik daudz skaistu brīžu, gan koncertos, gan izbraukumos. Kopā gāžam diriģentu no kājām ar savām emocijām, kopā Spānijas pludmalē nakts melnumā dziedam no visas sirds, kopīgi svinam mazākas un lielākas uzvaras, kopā varam arī paraudāt, ja tas akurāt nepieciešams. Tas juventiņu "kopā" man bija kaut kas pilnīgi jauns un aizraujošs. Tas "kopā" vēl joprojām ir āķis, kas mani te notur un nelaiž vaļā.

Ar ko jārēķinās, nākot dziedāt uz “Juventus”? Divas reizes nedēļā jābūt uz mēģinājumiem, izņemot gadījumus, ja piedalies savās kāzās vai bērēs. Esi gatavs, ka tiks mesti izaicinājumi ar repertuāru un dažreiz liksies, ka mēģinām lekt augstāk nekā spējam. Un bez visa šī, esi gatavs arī kopā atpūsties un svinēt.

Kādu jauno juventiņu Tu gribētu redzēt? Gribu redzēt jauno juventiņu ar skaistu balsi, pozitīvu attieksmi un gatavu mesties iekšā kora dzīvē ar galvu pa priekšu.

Novēlējums jaunajiem dziedātgribētājiem: Ja Tu māki dziedāt un gribi būt brīnišķīgu cilvēku kompānijā divreiz nedēļā uz pāris stundām, tad Tev jānāk uz noklausīšanos. Met uztraukumu pie malas un ļauj Tavu talantu baudīt tiem, kas klausīsies!

Noklausīšanās notiks:
3. augustā plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā;
4. augustā plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā.
Savu noklausīšanās laiku lūdzam iepriekš saskaņot ar kora prezidenti Kristīni Rubeni, zvanot 27819026 vai rakstot e-pastu.

Published by: juventusadmin in Uzņemšana

Comments are closed.