21/08/2020 - Komentāri ir izslēgtiJUVENTIŅU PORTRETI – Samanta Strojeva, 1. soprāns

JUVENTIŅU PORTRETI – Samanta Strojeva, 1. soprāns

No kurienes Tu esi? Esmu no Rīgas.

Tavs vecums? Man ir 18 gadi ar 4 gadu pieredzi.

Kāda ir Tava nodarbošanās ikdienā? Jau no sākumskolas zināju, ka, pabeidzot vidusskolu, studēšu kaut ko saistībā ar bioloģiju. Ko konkrēti, izdomāju tikai 12.klases sākumā. Šogad absolvēju Latvijas universitātes Bioloģijas fakultāti un ieguvu dabaszinātņu bakalaura grādu bioloģijā. Noteikti neapstāšos un šogad turpināšu studēt, nu, lai iegūtu maģistra grādu. Paralēli mācībām, strādāju Rīgas Stradiņu universitātes Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūtā. Šobrīd piedalos vienā zinātniskajā projektā par mūsu gadsimta aktuālāko vīrusu – SARS-CoV-2.

Kādi ir Tavi hobiji? Noteikti dziedāšana korī, fotografēšana, kā arī ceļošana. Patīk izzināt, iepazīt citu valstu kultūru un tradīcijas. Jau vairākus gadus interesējos par Japānas un Dienvidkorejas kultūru, pat, bija brīdis, kad gāju uz japāņu valodas kursiem. Brīvajā laikā arī klausos mūziku (pārsvarā - roku, metālu, korejiešu popu), skatos seriālus, satieku un pavadu laiku kopā ar draugiem, un šovasar man ir paradījies mazs, jauns hobijs – sportošana.

Kā aizsākās Tavs kora “Juventus” stāsts?  No paša sākuma zināju, kad beigšu vidusskolu un iestāšos universitātē, noteikti mēģināšu pieteikties kādā jauktajā korī. Šo izvēli man palīdzēja veikt viens izbijis juventiņš Ērika, ar kuru agrāk dziedāju vienā sieviešu korī. Viņa pastāstīja, ka “Juventus” ir viens no labākajiem amatieru koriem Latvijā, mēģinājumi jāapmeklē regulāri, nākas ieguldīt savu laiku, darbu, pacietību utt. Īsumā – ieguldītais darbs ir līdzsvarā ar izklaidi, kas arī mani uzrunāja, tādēļ nodomāju – challenge accepted - un pieteicos uz noklausīšanos.

Kā noritēja Tavs uzņemšanas pārbaudījums? Ja pareizi atceros, biju pati pirmā, kuru noklausījās. Uzņemšanas pārbaudījums notika Mazajā aulā, un mani noklausījās tikai “Juventus” kora mākslinieciskais vadītājs Valdis Tomsons. Pirms noklausīšanās aizpildīju anketiņu par sevi un jau pēc laiciņa mani paaicināja Mazajā aulā. Atceros, ka biju nenormāli uztraukusies. Iedevu anketiņu Valdim, parunājām un tad sekoja balss vingrinājumi. Fun fact, noklausīšanās dienā biju bez balss, jo, nu, pirms divām dienām bija LU lielākie svētki – Aristotelis. Pēc balss neesamības varēja pateikt, ka bija gājis jautri un pasākums patika. Pateicu Valdim, viņš to uztvēra mierīgi, un teica, lai dziedu tik augstu un tik zemu, cik varu. Atceros, ka izklausījos diezgan aizsmakusi, bet nu mēģināju visu nodziedāt maksimāli labi. Pēc balss vingrinājumiem vajadzēja dziedāt savu izvēlēto dziesmu. Dziedāju “Teici, teici valodiņa”. Pirms dziedāšanas paprasīju, vai var man iedot toni. Valdis teica, lai mēģinu pati paņemt toni bez klavierēm. Uztraucos, ka izgāzīšos un nodziedāšu šķībi, bet beigu beigās lieki uztraucos, viss sanāca. Vajadzēja tikai nodziedāt vienu pantiņu un viss.

Kā Tu juties, kad saņēmi ziņu, ka esi uzņemta korī? Vēl šodien atceros tos traki sajūsminātos taureņus vēderā, kad uzzināju, ka pārbaudījumu esmu izturējusi un varēšu pievienoties “Juventus” kolektīvam! Bet, jāatzīst, ka satraukums pirms pirmā mēģinājuma bija vēl lielāks, nekā pirms uzņemšanas…

Kas Tev ir koris “Juventus”? 2,5 gadus jau dziedu šajā korī (pa vidu paņēmu nelielu atvaļinājumu). Juventus noteikti ir manas ikdienas neatņemamā sastāvdaļa.

Ar ko jārēķinās, nākot dziedāt uz “Juventus”? Noteikti ir jārēķinās ar to, ka pirmdienu un ceturtdienu vakari būs aizņemti. Jābūt gatavam uz to, ka dziesmu repertuārs mēdz būt sarežģīts, un ka būs arī jāiegulda kāds savs brīvais laiciņš dziesmu apguvei. Bet no tā nav jābaidās, jo gandarījums par paveikto ir liels!

Kāds iedrošinošs vārds jaunajiem dziedātājiem: Ja vēl šaubies, mēģināt vai nemēģināt, tici man, tas ir tā vērts. Ja Tu māki dziedāt, ja Tu nevari iedomāties dzīvi bez kora, ja Tu vēlies piedzīvot neaizmirstamus koncertus, ja Tu vēlies izdzīvot kora senās tradīcijas, nāc uz noklausīšanos un parādi, uz ko esi spējīgs!

Noklausīšanās notiks:
8. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā
11. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā.

Savu noklausīšanās laiku lūdzam iepriekš saskaņot ar kora prezidenti Kristīni Rubeni, zvanot 27819026 vai rakstot e-pastu.

Published by: juventusadmin in Uncategorized

Comments are closed.