10/05/2019 - Komentāri ir izslēgtiJUVENTIŅU PORTRETI – Sabīne Zirdziņa, 1.alts

JUVENTIŅU PORTRETI – Sabīne Zirdziņa, 1.alts

No kurienes Tu esi? Es esmu dzimusi rīdziniece, kas lielāko savu dzīves daļu ir nodzīvojusi Ķekavā.

Tavs vecums? Šobrīd esmu 22 gadus jauna.

Kāda ir Tava nodarbošanās ikdienā? Esmu pilna laika Latvijas Universitātes studente un LU jauktā kora “Juventus” dziedātāja, kā arī pusslodzes galda spēļu entuziaste. Kā jau visi mani labākie lēmumi dzīvē, arī universitātes un programmas izvēle bija pēdējā brīža lēmums. Šobrīd jau trešo gadu studēju komunikāciju zinātni un nu ir palikuši pēdējie metri līdz lielajam bakalaura grādam. Būšu reklāmas speciālists ar lielo R. Kāpēc šāda izvēle? Varbūt tāpēc, ka man patīk tik daudz kas, un šis ir viens no retajiem veidiem, kā to visu var apvienot. Pluss - man patīk daudz runāt. Ikdienā es ne tikai studēju, bet arī strādāju galda spēļu uzņēmumā Braingames. Arī šeit es nonācu un nu jau trešo gadu strādāju diezgan negaidīti. Oficiālais amata nosaukums – preču demonstrētāja. Neoficiālais – rūķis. To es arī daru – palīdzu un cītīgi strādāju, lai citiem prieks. Mani darba pienākumi skar galda spēļu noteikumu mācīšanu un skaidrošanu lielākoties dažādos pasākumos (Atkal darbs, kur daudz var runāt).

Kādi ir Tavi hobiji? Teikšu godīgi - ar universitāti, kori un darbu, daudz laika hobijiem neatliek, taču nu jau diezgan regulāri sanāk apmeklēt erudīcijas spēles, kas ir gan labs laika pavadīšanas veids ar draugiem, gan izglītojošs hobijs. Ne vienmēr iet spīdoši, bet, hei – mūžu dzīvo, mūžu mācies. Arī jau iepriekš minētās galda spēles ir viens no maniem mīļākajiem hobijiem. Es māku zaudēt, taču man patīk reizēm arī šmaukties, tā kā es, iespējams, neesmu pateicīgākais pretinieks. Taču mans mīļākais hobijs tomēr ir gulēšana. Un jā – gulēt var vienmēr un visur. Tā ir svēta lieta, par to ar mani nevar jokot.

Raksturo sevi 3 vārdos! Kā man nepatīk raksturot sevi trīs vārdos. Teiksim tā – čirkainu matu ērkulis. To par sevi es reiz dzirdēju kādā pasākumā, kur bija jāraksturo savs blakus stāvētājs. Lieki piebilst, ka mēs bijām tikko iepazinušies ar šo cilvēku, no kura izskanēja šī frāze. Nē, nu, jā, esmu čirkaina, reizēm izmetu kādu labu joku un noteikti aizvilkšu tevi uz deju grīdas.

Fun facts about you:

  • Es pavisam noteikti esmu suņu cilvēks. To var apliecināt jebkura dzīva dvēsele, kas mani pazīst. Mana Instagram siena 80% sastāv  no suņu bildēm.
  • Bērnudārzā mēdzu stāstīt, ka mans tētis ir supermens.
  • Bērnībā domāju, ka rudenī koku lapas nokrāso elfi.
  • Esmu filmējusies Jāņa Skuteļa šovā.
  • Pusaudža gados, kamēr mani brāļi pa naktīm lavījās ārā no mājas, es lasīju grāmatas ar lampiņu zem segas.

Kā aizsākās Tavs kora Juventus stāsts? Mans stāsts ar kori Juventus aizsākās pirms trīs gadiem. Pēc vidusskolas beigšanas domāju, ka visu laiku taču nemācīsies un korī jau ir dziedāts kopš bērna kājas, tāpēc jāpameklē kāds labs korītis. Visu pēdējo vidusskolas semestri viens no maniem klases biedriem stāstīja par tādu labu kori “Juventus”, kur esot forši cilvēki un sociālā dzīve, bet tad sāka runāt par panākumiem un kvalitāti un es nodomāju – nu, nē, diez vai, neesmu jau arī tik laba dziedātāja. Klasesbiedrs atsūtīja plakātu par uzņemšanām. Uz pirmo es neaizgāju, biju pārliecināta, ka man tur nav ko darīt. Tad pienāca vakars pirms otrās uzņemšanas un domāju, ka varbūt jāpamēģina. Nepieklājīgi vēlu sazvanīju kora diriģentu Valdi un norunāju laiku. Atceros, ka es vēl pajautāju: “Kas jāņem līdzi? Pase vai kaut kas tāds?” (Nezinu, kāpēc, neprasiet). Uz ko Valdis tikai nosmīnēja un teica: “Nē, nē, sagatavo tikai kādu dziesmiņu”.

Kā noritēja Tavs noklausīšanās pārbaudījums? Bija saulaina septembra pirmdiena. No rīta aizgāju uztaisīt e-talonu. Domāju, ka paspēšu, ja noklausīšanās ir tikai pēcpusdienā. Es nevarēju būt vēl vairāk maldījusies. Sēžu rindā jau trīs vai četras stundas. Pēkšņi atcerējos – BĀC! Neesmu sagatavojusi dziesmu. Ātri pārskrēju pāri savam repertuāram galvā un nolēmu, ka “Pūt, vējiņi” ir klasika, bet tīri labi saies. Nu ir pienācis laiks, kad man jau būtu jābūt jādzied, bet es vēl sēžu Rīgas satiksmes ēkā. Tikko kā varu, skrienu no Brīvības ielas uz Raiņa bulvāri. Aizelsusies un sastresojusies nonāku pie Mazās aulas durvīm, kur mani sagaida smaidīgas meitenes (“Juventus” dziedātājas) un mierina mani, ka tikko manā laikā esot iegājis kāds cits kandidāts, es varēšu iet nākamā. Apsēdos, lai ievilktu elpu un sāku runāt ar meitenēm. Nu arī pienācis mans laiks iet iekšā. Stress nenormāls. Sāku atvainoties par kavējumu un nostājos pie klavierēm, kur sēdēja Valdis. “Nu, ko, padziedāsim?”, saka Valdis. Nekas spīdošs nesanāca – elpa neturējās, skaņas slīdēja, “Pūt, vējiņi” izklausījās pēc lēta kapu ansambļa kaverversijas. Viss slikti! Ejot prom, atvados un ātri izeju pa durvīm, lai mana kaunā nosarkusī seja nebūtu manāma. Jau esmu pa durvīm ārā un pēkšņi saprotu, ka kaut kas nav. SOMA! Ieeju kautrīgi atpakaļ aulā un smejot saku, ka aizmirsu somu. Kora menedžere Liene teica: “Tas uz atgriešanos!”

Kā Tu juties, kad saņēmi ziņu, ka esi uzņemta korī? Lienei bija taisnība - es tiešām atgriezos! Saņēmu e-pastu, ka esmu uzņemta korī. Nezināju kā justies, bet vismaz mana mamma bija ļoti lepna.

Kas Tev ir koris “Juventus”? Šodien es nemaz nevaru iedomāties, kā tas būtu, ja es nebūtu atnākusi uz “Juventus”. Tā ir mana lielā otrā ģimene, kurā ir tik fantastiski un dažādi cilvēki. Tas ir tāds neaprakstāms spēks un enerģija, kas nāk no “Juventus”. Koris ir vieta, kur es nāku, lai atslēgtos no ikdienas negācijām uz 2,5 stundām divas reizes nedēļā. Tikai nesen es sapratu apkārt klīstošo saukli – Juventus, tas ir uz mūžu! Te vari būt drošs, ka par tevi kāds vienmēr parūpēsies, apčubinās un atļaus izkratīt sirdi. Un visam bonusā ir harizmātisks kora diriģents un fantastiska ķīmija kora dziedātāju starpā. Ir forši arī redzēt koru kultūru pārzinošu cilvēku reakciju, kad tu pasaki, ka dziedi korī “Juventus”.

Ar ko jārēķinās, nākot dziedāt uz “Juventus”? Nākot uz kori “Juventus”, ir jārēķinās, ka brīvdienas reizēm nāksies ziedot korim. Tāpat arī pirmdienu un ceturtdienu vakarus jāizbrīvē no randiņiem un citiem pasākumiem. Uz kino var paspēt, ja iet uz pēdējiem seansiem. Alu varēs iedzert ar kora biedriem. Un eksāmenam labāk gatavojies citos vakaros. Taču ir arī pluss, bieži vien brīvdienas tiks saplānotas tavā vietā, kā arī nebūs jālauza galva – ko lai šovakar padara?

Kādu jauno juventiņu Tu vēlies redzēt kora rindās? Kora rindās es labprāt redzētu harizmātiskus dziesmu mīlošus, augt gribošus dziedātājus ar labu humora izjūtu, lai ir kas iesmej par maniem jokiem. (Alti ir īpaši welcome no manas puses.) Bet visā visumā, ja tu esi gatavs mesties piedzīvojumos un izjust maģisku kopības sajūtu, tad mēs tevi korī “Juventus” sagaidīsim ar atplestām rokām.

Novēlējums jaunajiem dziedātgribētājiem: No šitā nav jābīstas, tas viss ir izdarāms un nevar būt, ka vienuviet esam savākušies 44 pārcilvēki ar superspējām ceļot laikā. Ja Tev šķiet, ka tu to nevari, bet ļoti, ļoti gribas, tad mēģini. Saņem sevi rokās, paklausies mūsu kora video ierakstus Youtube un vieglā dejas solī lec uz noklausīšanos! Es zinu, ka tieši tu esi tas, kas mums korī vēl pietrūkst!

Es ceru, ka uz drīzu tikšanos,
Sabīne Zirdziņa
Kora “Juventus” čirkainākais 1.alts

Noklausīšanās notiks:
3. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Lielajā aulā;

4. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā. 
Savu noklausīšanās laiku lūdzam iepriekš saskaņot ar kora administratori Kristīni Rubeni, zvanot 27819026 vai rakstot e-pastu.

 

Published by: juventusadmin in Uzņemšana

Comments are closed.