14/05/2019 - Komentāri ir izslēgtiJUVENTIŅU PORTRETI – Rendijs Arno, 2.tenors

JUVENTIŅU PORTRETI – Rendijs Arno, 2.tenors

No kurienes Tu esi? Es i no Rīgas!

Tavs vecums? Kad lasīsi, man būs jau 23!

Kāda ir Tava nodarbošanās ikdienā? Es ikdienā strādāju IT firmā par programmatūras testētāju, jo pirms gada ieguvu bakalaura grādu Informācijas tehnoloģijās. Studēt IT izlēmu, jo man labi padevās vecākiem un vecvecākiem salabot saspaidītos datorus, kā arī par labu strādāšanai izlēmu, jo ar mammas kabatas naudu vairs nepietika.

Kādi ir Tavi hobiji? Brīvajā laikā man patīk reizi nedēļā ar kolēģiem uzspēlēt volejbolu, kur var kārtīgi izlēkāties, ņemot vērā, ka visu laiku sēžu pie datora kā tāds atkarīgs 14 gadīgs pusaudzis. Vēl ļoti interesējos par automašīnām, kuras man patīk pašam arī salabot, ja kas noplīst. Bet pārsvarā tikai interesējos, jo naudas pietiek tikai neierobežotam internetam, nevis jaunam vāģim.

Kādu Tu redzi sevi pēc 10 gadiem? Es sevi pēc 10 gadiem redzu kā džeku, kuram ir smuks otrais VW Golf, joprojām dziedu „Juventus” un, visticamāk, esmu uzņēmis pāris liekos kilogramus.

Kā aizsākās Tavs „Juventus” stāsts? Mana ome toreiz ieraudzīja uzņemšanas afišu un nekavējoties teica, lai paskatos, kas tas koris “Juventus” tāds ir. Atverot Youtube, uzgāju uz mūsu sirds dziesmas “Mans zirgs”, kas mani uzrunāja un lika sadūšoties aiziet uz noklausīšanos, nemaz nezinot, cik labs vai slikts ir šis koris. Zināju tikai to, ka tas ir Latvijas Universitātes koris, kas jau man bija pietiekami labs rādītājs.
Neesmu gājis mūzikas skolā, nemāku lasīt notis. Ja nots stāv augstāk par iepriekšējo, tātad ir jādzied augstāk – un šādi es vados jau ceturto gadu. Šo zināšanu nebūšana manā arsenālā arī bija tas, kas visvairāk atturēja no dziedāšanas korī. BET tas mani neapturēja pamēģināt, jo mēģināts nav zaudēts. Un pie reizes man tolaik nebija neviens brīvā laika pavadīšanas veids.

Kā noritēja Tavs noklausīšanās pārbaudījums? Nezinot, kā būs vai nebūs, uztraukums, protams, bija. Laikam pietiekami liels, jo es ierados stundu par ātru, un man izdevās apmaldīties LU telpās un nonākt Lielās aulas otrā pusē, kur sēdēju pie aizslēgtām durvīm.  Kad beidzot atradu īsto ceļu uz aulas ieeju, kas bija vienkārši taisni pa trepēm augšā, iegāju iekšā un centos visu laiku smaidīt. Dziedāt nepazīstamu cilvēku priekšā ir neveikli, it īpaši, ja nezini, vai esi labs vai nē, tas arī visvairāk uztrauca.
Viss notika diezgan raiti. Ātri sanāca iepazīties ar visu ‘žūriju’. Bija jāsagatavo kāda dziesma, ko nodziedāt noklausīšanas laikā. Nodziedot to, bija jāpadzied pāris vingrinājumi. Pēc tam sekoja neliela informatīvā daļa un tas arī bija viss. Līdz ko sāku ar visiem runāties, uztraukums pārgāja, jo visi ļoti draudzīgi mani uzņēma, kas mazināja stresu. Sieviešu vokālā pedagoģe jautāja: “Tev nav bail?”, bet viņai pašai piemita ļoti bailīgs skatiens. Es atbildēju: “Ja Jūs uz mani tā skatieties, tad sāk nedaudz palikt.”
Izejot no LU, īsti nevarēju spriest, kā man gāja, bet jau nedēļas laikā saņēmu e - pastu ar ziņu, ka esmu pieņemts. Tas pacēla garastāvokli un bija gandarījuma sajūta!

Kas Tev ir koris “Juventus”? Patlaban “Juventus” dziedu jau 4 gadus, un šis skaitlis tikai un vienīgi augs, kamēr dzīve ļaus. Šī ir kā mana otrā ģimene – divreiz, dažkārt vairāk reizes nedēļā tiekamies, un nu jau esmu tik labi iedzīvojies, ka arī citiem ir prieks mani redzēt. Jauka atmosfēra mēģinājumu laikā, visvisādi braucieni pa Latviju un ārpus tās padara šo pieredzi nudien interesantu.

Ar ko jārēķinās, nākot dziedāt uz “Juventus”? Ja tiksi pieņemts, būs jārēķinās, ka pirmdienu un ceturtdienu vakari būs aizņemti. Ja Tev liekas, ka nevarēsi apvienot ar citām nodarbēm un bieži vien nāksies kavēt vai neierasties uz mēģinājumiem, tad atmet ar roku citām nodarbēm un nāc tik šurp! Bet pilnā nopietnībā - būs nedaudz jāiespringst, bet tas atmaksāsies, es apsolu!

Kādu jauno juventiņu Tu vēlies redzēt kora rindās? Vēlos redzēt jaunos, kuriem ir dzirksts acīs un, skatoties Dziesmu svētku video, nedaudz kamols kaklā.

Novēlējums jaunajiem dziedātgribētājiem: Nebaidies, ne tikai Tev mūs, bet arī mums Tevi vajag mūsu pulkā! Tāpēc ar lielāko prieku gribas satikt ikvienu, kas atnāks noprovēt savas dziedāšanas iemaņas. Ja jau es - parasts puisis ar muzikālo dzirdi biju spējīgs tikt ‘krutā’ korī, tad Tev ir tikpat laba iespēja!

Noklausīšanās notiks:
3. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Lielajā aulā;

4. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā. 
Savu noklausīšanās laiku lūdzam iepriekš saskaņot ar kora administratori Kristīni Rubeni, zvanot 27819026 vai rakstot e-pastu.

 

Published by: juventusadmin in Uzņemšana

Comments are closed.