26/07/2020 - Komentāri ir izslēgtiJUVENTIŅU PORTRETI – Pēteris Kļaviņš, baritons

JUVENTIŅU PORTRETI – Pēteris Kļaviņš, baritons

No kurienes Tu esi? Esmu no Rīgas un Ikšķiles.

Tavs vecums? 40 pasē, bet sirdī 25.

Kāda ir Tava nodarbošanās ikdienā? Ikdienā es tirgoju tačkas. Kad biju maziņš, jau zināju, ka vēlos nākotnē darīt kaut ko saistītu ar mašīnām, kas nu arī ir piepildījies. Automašīnas man patikušas jau no agras bērnības, tā es arī turpinu ar tām spēlēties…

Kādi ir Tavi hobiji? Brīvajā laikā man patīk veikot un braukt ar motociklu. Es arī ceļoju, cik bieži vien iespējams, to redzu sevi darām arī pēc 10 gadiem. Man ir daudz sapņu galamērķu, bet to starpā noteikti ir Jaunzēlande, melnā Āfrika un Japāna. Vēl man ļoti patīk laivot, tāpēc ar prieku mēdzu organizēt draugiem un korim laivu braucienus.

Raksturo sevi 3 vārdos! Pozitīvs, neatkarīgs, pašpietiekams.

Kā aizsākās Tavs kora “Juventus” stāsts?  Mans “Juventus” stāsts sākās jau bērnībā, jo mans tētis bija šī kora mākslinieciskais vadītājs. “Juventus” es sāku dziedāt diezgan vēlu, taču, kad vienā brīdī man viss saslēdzās, man nebija pat jādomā, uz kuru kori es iešu – protams, ka uz “Juventus”. Es jau pazinu gandrīz visus tā laika juventiņus, dažus pat no agras bērnības, kas arī bija vēl vien iemesls nākt dziedāt tieši uz “Juventus”. Šobrīd es nemaz nevaru iedomāties sevi citā korī!

Kā noritēja Tavs uzņemšanas pārbaudījums?  Mans uzņemšanas pārbaudījums bija pa visam citādāks, nekā parasti. Ņemot vērā, ka mans tētis vadīja “Juventus”, tad mana uzņemšana notika viņa mājās. Lai gan man bija savas priekšrocības, tomēr uztraukums bija diezgan liels. Tā lielā atbildības sajūta pret savas ģimenes godu nedeva mieru visu pārbaudījuma laiku. Pie tam nebiju dziedājis jau kādus 15 gadus.

Kas Tev ir koris “Juventus”? Es esmu uzaudzis ar “Juventus” un nu jau 12. sezonu arī pats dziedu kora rindās. Koris un tā tradīcijas bija ieliktas man šūpulī. Ņemot vērā, ka mans tētis bija kora vadītājs, tad “Juventus” jau ilgstoši ir saistīts ar manu ģimeni un arī mani. Tam ir liela nozīme manā dzīvē.

Ar ko jārēķinās, nākot dziedāt uz “Juventus”?  Jārēķinās ar to, ka koris aizņems diezgan lielu Tavas dzīves daļu un ne vienmēr būs viegli, bet Tu iegūsi lielisku radošo pieredzi, otru ģimeni, daudz labus draugus, bohēmiskus piedzīvojumus un skaistas atmiņas, kas būs ar Tevi vēl ilgi. Kā arī iegūsi ideālu ierakstu savā CV, jo šis koris ir īpašs ar savām tradīcijām, skaistajiem tautas tērpiem, ilgo vēsturi un cilvēkiem, kuri te ir dziedājuši.

Kādu jauno juventiņu Tu vēlies redzēt kora rindās? Jaunajam juventiņam ir jābūt lepnam, ka ticis tik foršā korī, jāciena kora tradīcijas un kārtība, bet nekādā gadījumā nevar būt stīvs stūrgalvis. Potenciālajiem koristiem ir jābūt ar pozitīvu skatu uz pasauli un pilnu sirdi mīlestības.

Novēlējums jaunajiem dziedātgribētājiem: Satraukums iestājoties ir nieks, pret to pozitīvo satraukumu gaidot kāda konkursa rezultātus vai pirms jebkura koncerta vai kora ārzemju brauciena!

Noklausīšanās notiks:
3. augustā plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā
4. augustā plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā.
Savu noklausīšanās laiku lūdzam iepriekš saskaņot ar kora prezidenti Kristīni Rubeni, zvanot 27819026 vai rakstot e-pastu.

Published by: juventusadmin in Uzņemšana

Comments are closed.