19/07/2020 - Komentāri ir izslēgtiJUVENTIŅU PORTRETI – Jāzeps Bērziņš, 1.tenors

JUVENTIŅU PORTRETI – Jāzeps Bērziņš, 1.tenors

No kurienes Tu esi? Esmu no Rīgas, mazlietiņ arī no Smiltenes.

Tavs vecums? Esmu divdesmit četrus gadus jauns.

Kāda ir Tava nodarbošanās ikdienā? Pirms gada beidzu studijas Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA Audiovizuālajā mediju mākslā. Ikdienā filmēju, fotografēju, montēju. Ja ir interese par kādu no šiem pakalpojumiem, variet droši zvanīt vai sūtīt e-pastu! Ātri mācos, patīk strādāt komandā.

Kādi ir Tavi hobiji? Ārpus kora mani aizrauj draudzīga basketbola spēle ar draugiem. Basketbolā trenējos jau kopš 8 gadu vecuma, un tā droši vien ir tā lieta, kuru turpināšu darīt līdz man paliks par grūtu vai apniks. Vēl mani hobiji ir dabas fotografēšana, makšķerēšana, garšīgi paēst un zāles pļaušana.

Raksturo sevi 3 vārdos! Rūpīgs, apzinīgs un tīri normāls.

Pastāsti interesantus faktus par sevi! Bērnībā vēlējos kļūt par policistu, kā jau katrs mazs zēns, taču man nepatīk konfrontācijas, tādēļ nesanāca. Skolā mīļākais priekšmets man, protams, bija fizkultūra. Esmu kaķu cilvēks, taču paijāju arī suņus. Garšīgākais ēdiens uz pasaules, manuprāt, ir pica, un mans sapņu ceļojuma galamērķis šobrīd ir Islande.

Kā aizsākās Tavs kora “Juventus” stāsts?  Uz LU jaukto kori “Juventus” izdomāju nākt pirms četriem gadiem, kad labs draugs, kursa biedrs, izteica šādu piedāvājumu. Viņš pats nesen bija iestājies “Juventus”, un vēlējās arī mani pierunāt darīt to pašu. Sākumā ilgi prātoju, vai tas ir tas, kam es vēlos veltīt savu laiku, taču šī man likās lieliska iespēja izmēģināt to, kam mūzikas skolā nebija pieticis laika, jo tolaik spēlēju skolas pūtēju orķestrī. Manī jau kopš tā laikā bija klusa doma, ka gribētos pamēģināt, kā īsti ir dziedāt korī. Šādā ziņā “Juventus” bija pilnīga nejaušība, par kuru man ir liels prieks! Tā nu pieteicos uz tuvāko uzņemšanu.

Kā noritēja Tavs uzņemšanas pārbaudījums?  Pirms uzņemšanas pārbaudījuma, protams, biju nedaudz satraucies. Atceros, ka Lielajā aulā mani klausījās trīs cilvēki, kas tobrīd manam uztraukumam ne pārāk palīdzēja. Bet visi bija ļoti jauki un saprotoši. Varu pateikt priekšā, ka uzņemšanā būs jādzied arī sevis izvēlēta dziesma. Man tā bija „Pūt, vējiņi“, kas tolaik droši vien bija viena no retajām latviešu tautas dziesmām, kurai zināju vārdus. Šobrīd noteikti zinu vēl pāris (paldies korim).

Kā Tu juties, kad saņēmi ziņu, ka esi uzņemts korī? Kad uzzināju, ka esmu uzņemts, īsti nezināju, kā justies. No vienas puses biju priecīgs, ka māku dziedāt un dziedāšu korī, bet no otras šķita, ka bāc, tagad būs jādzied korī un jāiet uz mēģinājumiem. Godīgi sakot, pirmo mēnesi vai divus šī sajūta nepameta. Koris šķita kā lieks pienākums, kuru pats sev esmu uzlicis. Taču, laikam ejot, sapratu, ka kaut kas tajā visā mani ir ļoti aizrāvis. Draugi, mūzika - šis viss man lika ar prieku gaidīt nākamo mēģinājumu. Un tā, pilnīgi negaidīti, mēģinājums pēc mēģinājuma un nu jau piekto gadu dziedu korī “Juventus”. Un vēl nemaz nenāk prātā to pamest!

Ar ko jārēķinās, nākot dziedāt uz “Juventus”?  Dziedot korī “Juventus” jārēķinās ar to, ka pirmdienu un ceturtdienu vakari visticamāk būs jāpavada LU Lielajā aulā kopā ar vēl 40 cilvēkiem. Kā arī pirms koncertiem/konkursiem tie var būt ne tikai pirmdienu, ceturtdienu vakari. Bet tas viss noteikti ir tā vērts. Esmu novērojis, ka repertuārs dinamiski kļūst sarežģītāks, tāpēc labāk nekavēties un nākt vien uz uzņemšanu jau tagad!

Novēlējums jaunajiem dziedātgribētājiem: Potenciālajiem dziedātājiem gribētu teikt, ka nav ko baidīties, un arī, ja ir šaubas, tad ir vērts pamēģināt. Tas, ko iegūst dziedot “Juventus”, ir kas daudz nozīmīgāks par mazu satraukumu vai kādu šķību noti uzņemšanā.

Noklausīšanās notiks
3. augustā plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā
4. augustā plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā.
Savu noklausīšanās laiku lūdzam iepriekš saskaņot ar kora prezidenti Kristīni Rubeni, zvanot 27819026 vai rakstot e-pastu.

Published by: juventusadmin in Uzņemšana

Comments are closed.