14/08/2019 - Komentāri ir izslēgtiJUVENTIŅU PORTRETI – Jānis Barbans, 2.tenors

JUVENTIŅU PORTRETI – Jānis Barbans, 2.tenors

 

No kurienes Tu esi? Vispār no Inčukalna, bet nu jau labu laiku dzīvoju Rīgā.

Tavs vecums? Esmu jau krietni gados. Citi saka, ka Jēzus vecumā, bet man labāk patīk to uzskatīt par hobitu pilngadību. 33, vārdu sakot.

Kurā balss grupā Tu dziedi? Tievajos baritonos, ko oficiāli sauc par otrajiem tenoriem.

Kāda ir Tava nodarbošanās ikdienā? No kora brīvajā laikā darbojos žurnālā “Ilustrētā Zinātne”, rakstu pats un rediģēju to, ko citi sarakstījuši. Patīk zināt daudz un ļaut uzzināt arī citiem.

Kādi ir Tavi hobiji? Dziedot korī, citiem hobijiem ļoti daudz laika nesanāk. Reizi divās nedēļās satiekos ar studiju biedriem “Prāta spēlēs”, lai papļāpātu un iedzertu pa kādam atspirdzinošam dzērienam, veicas tīri labi. Šad tad piedalos arī citos erudīcijas konkursos. Senāk mēdzu brīvās dienas pavadīt dabas sakopšanas talkās, bet to pēdējos gados esmu pametis novārtā.

Raksturo sevi 3 vārdos! Nepatīk humors un matemātika.

Fun facts about you: Agrā jaunībā vecākiem par šausmām varonīgi apčurāju Ļeņina pieminekli Smiltenē. Drīz pēc tam pieminekli novāca. Sagadīšanās? Nedomāju vis.

Kā aizsākās Tavs kora Juventus stāsts? Dziedāju Rīgas 2. vidusskolas korī. Kad beidzu vidusskolu un iestājos Latvijas Universitātē, gribēju turpināt dziedāt. Īsti neatceros, kāpēc izvēlējos tieši “Juventus”, tas bija ļoti sen. Bet noteikti kaut kāda loma bija tam, ka šeit jau dziedāja mans vecākais brālis. Viņš nu jau kādus 7–8 gadus korī vairs nedzied, bet es esmu palicis. Dziedu kopš 2004. gada, šoruden būs apaļi 15 gadi.

Kā noritēja Tavs noklausīšanās pārbaudījums?  Cik atceros, nekādu šaubu, vai nākt dziedāt korī “Juventus”, nebija, jo biju jauns un dumjš un vispār nezināju, uz ko es parakstos, ar ko pieaugušu cilvēku koris atšķiras no skolas kora. Uztraucies noteikti biju, bet sīkākas detaļas neatceros. Atceros, ka divas meitenes, kas arī bija atnākušas uz noklausīšanos, ļoti profesionāli pārrunāja savu gatavošanās procesu šim brīdim. Tas mani darīja bažīgu, jo es, protams, nebiju gatavojies pilnīgi nemaz. Tās meitenes pēc tam vairs neesmu saticis.
Man laikam noklausīšanās bija vieglāka nekā lielākajai daļai kandidātu. Kad pateicu savu uzvārdu, tālaika mākslinieciskais vadītājs Juris Kļaviņš prasīja, vai es gadījumā neesmu Ulda brālis. Kad izrādījās, ka esmu, vajadzēja nodziedāt dažus vingrinājumus, un tad man pateica, ka esmu uzņemts. Vajadzēšot gan vēl pamācīties pie vokālā pedagoga. Tagad kandidāti vairs tik viegli nevar tikt cauri.

Kāpēc tieši koris “Juventus”? Galvenais faktors, kas mani šeit tur, ir talantīgie, iedvesmojošie un visādi citādi brīnišķīgie kora biedri. Šeit esmu ieguvis ne tikai vienu otro ģimeni, bet pat vairākas. Protams, laiku pa laikam uzvarēt kādā konkursā vai saraudināt koncerta apmeklētājus arī ir patīkami.

Ar ko jārēķinās, nākot dziedāt uz “Juventus”? “Juventus” vārds uzliek zināmu atbildību, kā nekā mums drīz jau būs 100 gadu. Visu šo laiku dziedātāju paaudzes ir mainījušās, bet “Juventus” vienmēr ir bijis starp vadošajiem Latvijas koriem. Lai tas tā turpinātos vēl 100 gadus, arī nākamajām juventiņu paaudzēm būs intensīvi jāstrādā mēģinājumos, bieži vien arī papildmēģinājumos un bieži vien arī mājās. Bet, kad izdodas pacelt jumtu kādai lielai koncertzālei vai līdz asarām aizkustināt konkursa žūrijas locekļus, tad kļūst skaidrs, ka darbs ir bijis tā vērts. Protams, pēc intensīva darba nepieciešams arī intensīvi atpūsties, tāpēc jārēķinās, ka gatavošanos kārtējam maratonam vai doktora disertācijas aizstāvēšanai var būtiski ietekmēt kora ballīšu grafiks.

Kādu jauno juventiņu Tu vēlies redzēt kora rindās? Atraktīvu, azartisku, uzņēmīgu, pozitīvu un enerģisku. Ja vēl labi dzied, tad vispār brīnišķīgi.

Novēlējums jaunajiem dziedātgribētājiem: Visi mēs šeit esam normāli cilvēki, neviens nav profesionāls dziedātājs (ja neskaita māksliniecisko vadību, protams). Daži ar mūzikas skolas izglītību, daži bez. Bet visi kopā kaut kā vienmēr nodziedam labāk, nekā pašiem liekas, ka mākam. 15 minūtēs parādi vadībai, kādas skaņas no Tevis var dabūt laukā, un tad var gadīties, ka būs vērts uzkavēties korī 15 gadus.

Noklausīšanās notiks:
3. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Lielajā aulā;
4. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā.
Savu noklausīšanās laiku lūdzam iepriekš saskaņot ar kora administratori Kristīni Rubeni, zvanot 27819026 vai rakstot e-pastu.

 

Published by: juventusadmin in Uzņemšana

Comments are closed.