23/08/2019 - Komentāri ir izslēgtiJUVENTIŅU PORTRETI – Anda Lagzdiņa, 1.alts

JUVENTIŅU PORTRETI – Anda Lagzdiņa, 1.alts

No kurienes Tu esi? No glītās Latvijas Šveices, Talsiem.

Tavs vecums? 33 gadus sens sievišķis.

Kurā balss grupā Tu dziedi? Ikdienā 1. alts, ballīšu noslēgumos mēdzu atrast arī savu iekšējos soprānu (ne spožāko, bet noteikti centīgāko un skaļāko).

Kāda ir Tava nodarbošanās ikdienā? 9 gadus esmu bijusi Ekonomikas ministrijas zobratiņš, darot visu kas vien manos spēkos, lai nosiltinātu Latviju. Nu jau 2 gadus esmu “Attīstības finanšu institūcijas Altum” komandas daļa, kas ne tikai siltina, bet palīdz Latvijai augt dažādos foršos veidos. Man patīk darīt labas, jēgpilnas lietas, kas dod labumu pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai, tāpēc arī tādi darbiņi.

Kādi ir Tavi hobiji? Visu cieņu tiem, kam pēc kora sanāk laika citiem hobijiem! Ja drusku brīva laika atliek, esmu uzsākusi sevi mocīt ar skriešanu.

Raksturo sevi 3 vārdos! Kaķis, kaķis, kaķis.

Kā aizsākās Tavs kora Juventus stāsts? Tas bija sen, bet, ja pareizi atceros, 1. reizi iestājos korī, jo 3. gada bakalaura studijās C sadaļas kursiem bija divas alternatīvas - seksuālā audzināšana vai dziedāšana korī “Juventus”. Izlēmu par labu korim. Toreiz koris bija milzīgs kolektīvs ar konceptu, kas mani neuzrunāja. Kad pēc 3 gadu pauzes uzzināju, ka korī ir notikušas lielas pārmaiņas, izlēmu iestāties atkal. Jo nu dzirdēju to, ka ir pieaugušas kora ambīcijas utt. Tas jau bija daudz interesantāk.

Cik ilgi Tu dziedi “Juventus”? No sirds kopš 2011.gada. Tik ilgi, jo visu laiku ir bijusi sajūta, ka mūsu gandrīz 100 gadu senais kuģis virzās uz priekšu, ir skaidrs, uz kurieni, kāpēc. Man arī skaista šķiet mūsu iespaidīgā vēsture, gadu desmitiem vecās kora tradīcijas. Tas dod īpašu sajūtu, ka esam vairāk nekā vienkāršs koris, kas kopā uzdzied. Un, protams, kora biedri šeit ir kas maģisks.

Kādas bija Tavas sajūtas pirms uzņemšanas pārbaudījuma? Šaubas, panika, drāma, ka īpaši glīti nedziedu, ka diapazons komisks, ka stresā viss balss aparāts ķeras un lūzt. Viss slikti. Šaubas nepārvarēju, bet sapratu, ka zaudēt neko citu kā pašcieņu nevaru. Vēlme dziedāt labā kolektīvā lika pārvarēt bailes un vienkārši lēkt.

Kā noritēja Tavs noklausīšanās pārbaudījums? Gandrīz aizbēgu no tā, jo satraukums bija milzīgs. Šis nav tas patīkamākais process. Bet labā ziņa, ka tas beidzas ātri, pēc tam vari sev pateikt, ka tomēr esi spējis savām bailēm ausī iedziedāt kaut šķību noti, parādot, kurš te ir saimnieks, un, ja Paulu Koelju Tev iedod roku, Tu būsi izmantojis iespēju kļūt par skaista kora daļu.
Pārbaudījums bija brīnišķīgs. Nekas taču nevar būt labāks par “Jūriņ prasa smalku tīklu” solo dziedājumu LU Lielajā aulā, kad uztraukuma ietekmē izklausies pēc nožēlojamas zēģeles, kuru laivai varētu uzvilkt vien pirms tās nogrimšanas. Visu gan būtiski atviegloja draudzīgie klausītāji un vērtētāji no kora vadības un paša kora, kas saprata un juta, ka aiz uztraukuma varētu būt arī dziedamā balss.

Kā Tu juties, kad saņēmi ziņu, ka esi uzņemta korī? Kad es iestājos, lēmums par uzņemšanu bija uzreiz. Atceros, diriģents mākslinieciskajam vadītājam pajautāja, ko ar šito darām? Un viņš atbildēja, ka būs vien jāpieņem kora rindās. Sajūtas par šo bija juceklīgas, jo biju pārsteigta, ka manā klātbūtnē šis tiek runāts, tad domāju, ka tiek kāds joks izspēlēts, jo pēc diriģenta uzdotā jautājuma bija pagarāka pauze un smīniņi. Tā apjukusi mēģināju saprast, kas tagad notiek. Kad izgāju no aulas, tad gan laikam kādu stundu nosmaidīju. Kaķis bija priecīgs un lepns.

Ar ko jārēķinās, nākot dziedāt uz “Juventus”? Jārēķinās, ka mēs daudz, rūpīgi strādājam. Kā minimums 2 reizes nedēļā, ja nepieciešams biežāk. Mūsu mērķi ir lieli, bet nekad neesam bijuši ar pārliecību, ka bez smaga darba ir kas sasniedzams. Tāpēc strādājam daudz, viens otru pavelkot un palīdzot, jo mūsu stāsts ir par kopīgiem mērķiem, kuros būtisks ir ikviena korista sniegums.
Visam darbam pa vidu jārēķinās arī ar lielām ballēm.

Kādu jauno juventiņu Tu vēlies redzēt kora rindās? Man patīk strādīgi, sirsnīgi, centīgi un ambiciozi dziedātāji. Tādi tad arī varētu būt mani jaunie kora kolēģi.

Noklausīšanās notiks:
3. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Lielajā aulā;

4. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā. 
Savu noklausīšanās laiku lūdzam iepriekš saskaņot ar kora administratori Kristīni Rubeni, zvanot 27819026 vai rakstot e-pastu.

Published by: juventusadmin in Uzņemšana

Comments are closed.