2022. gada 21. maijā plkst. 21.05 RKTMC “Mazā Ģilde” Lielajā zālē  koris JUVENTUS mākslinieciskā vadītāja Valda Tomsona vadībā koncertā “Jauns sākums” pirmatskaņoja 12 izcilu latviešu komponistu jaundarbus. 

Pēdējos divus gadus JUVENTUS nav dzīvojis klusumā, bet tieši otrādi - pacietīgi un neatlaidīgi veidojis savu atjautoni "Jauns sākums", pavadot daudzas stundas audio ierakstu studijās, vēl vairāk stundas mēģinājumos, lai beidzot izdodu savas simtgades lolojumu - jaundarbu ierakstu albumu "Jauns sākums", kas no 22. maija ir klausāms populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.
Albums pieejams šeit.


12 pašmāju komponisti,
kuri radījuši
12 jaundarbus
JUVENTUS simtgadē, kas dos impulsu mūsu visu jaunam sākumam

 

Jēkabs Jančevskis
Jānis Ķirsis
Arturs Maskats
Valts Pūce
Ārijs Škepasts
Irīna Mihailovska
Andris Sējāns
Kaspars Zemītis
Laura Jēkabsone
Jēkabs Nīmanis
Andris Dzenītis
 Jānis Ozoliņš

"Pēc gandrīz divu gadu gaidīšanas koncertā “Jauns sākums” mēs pirmo reizi atskaņosim divpadsmit latviešu komponistu jaundarbus. Tēma un ideja – jauns sākums – ir ļoti aktuāla arī šodien, kad visi gaidām šausmu beigas Ukrainā. Mēs ar prieku šos skaņdarbus laidīsim pasaulē un esam pārliecināti, ka tie tiks bieži atskaņoti un iekļauti arī citu koru repertuārā.”

(Valdis Tomsons, mākslinieciskais vadītājs)

"Ticu, ka šis būs viens no skaistākajiem notikumiem Juventus dzīvē, kas atstās vērtīgu “nospiedumu” kora vēstures lapās ar mūziku, kas uzrunā, modina, dziedē un iedvesmo! Jaundarbu vēstījums vienlaicīgi ir arī par ikvienu no mums. Par cilvēku. Par patieso. Par sirdsapziņu. Par sevis meklējumiem. Emocionālajā paletē garantētas visas krāsas. No dziļām pārdomām, līdz gaismas uzvarai. Drīz. Pavisam drīz… visu dzirdēsiet!"

(Inga Lisovska, vokālā pedagoģe)

"Sēžot pie kūkas ar simts svecītēm, kāds varētu padomāt, ka tālāk vairs jau nav kur. Mēs, Juventus, dedzot teju simtu otro, esam tikai ieskrējušies! Esmu pārliecināta, ka "Jauns sākums" būs par iedvesmu darbiem un nedarbiem vismaz gadsimta garumā. Var gadu nasta plecus saliekt, bet sirdi nē..."

(Rūta Olekša, kormeistare)

"Lai upē būtu dzīvība, skābeklis un raits tecējums, tai vajag akmeņus, pa kuriem plūst. Esam pateicīgi JUVENTUS simtgadei veltīto jaundarbu komponistiem par ieliktiem akmeņiem Jaunā sākuma ceļā, lai mēs šobrīd varam pēc ilgāka perioda ievilkt mūsu kopīgo elpu. Vairāk nekā divus gadus esam dzīvojuši kopā ar šo mūziku, kā peldot pa upi un smeļoties tajā visu vajadzīgo šim brīdim - jaunas pašapziņas un atjaunota laika ritējuma sākumam."

 

PALDIES
par atbalstu "Jauns sākums" īstenošanā