23/02/2021 - No Comments!

#KLUSUMSPIRMS – Valdis Tomsons, mākslinieciskais vadītājs

Kas Tu esi?
Es esmu vīrietis, kam drīz paliks 40 gadi, tētis saviem diviem bērniem, vīrs savai sievai, dēls, brālis, brālēns utt. Ja mēs runājam par darbu, esmu diriģents LU jauktajam korim Juventus jau 6 gadus, kā arī dziedātājs un viens no dirģentu komandas Valsts Akadēmiskajā korī „Latvija”.

Īsi ieskicē, kāda bija Tava ikdiena pirms pandēmijas?
Manā ikdienā vislielāko laiku no manas dzīves aizņēma darbs, abi kori. No rītiem tas bija Valsts koris, divreiz vai trīsreiz nedēļā vakaros tas bija koris „Juventus”. Klāt, protams, vēl nāca koncerti, koncertturnejas, komandējumi. Tā ka mans darbs nebija laika ziņā normēts – no pirmdienas līdz piektdienai no 9.00 līdz 17.00. Koncerti regulāri bija nedēļu nogalēs. Bija jāspēj “nomenedžēt” abu darbu laiki, kā arī jāspēj atrast laiks sev, ģimenei, bērniem. Īstenībā bija tāds kārtīgs, ātri iegriezies darbu un dzīves rats, kur viss bija jāpaspēj.

Kas šobrīd ir mainījies?
Man viss ir mainījies principā par 180 grādiem, jo Covid situācija un valstī noteiktie noteikumi neļauj satikties, mēģināt un koncertēt ar „Juventus”, kā arī Valsts kora darba temps ir stipri palēlinājies un apjoms samazinājies. Es vislielāko laiku pavadu mājās kopā ar savu ģimeni un katras dienas pastaigās.

Kas Tev šajā laikā visvairāk pietrūkst?
Pietrūkst daudz kā. Protams, ka ļoti pietrūkst mana mīļkora „Juventus”, pietrūkst satikt šos jauniešus, pietrūkst viņu degošās acis dziedot, viņu aizrautība, skaistās balsis un to saplūšana kopā, cenšoties atrast izslīpētu un izsmalcinātu kopskaņu. Visvairāk pietrūkst muzicēšanas, tā bija izveidojusies kā daļa no manas asinsrites, daļa no manas būtības. Agrāk dziedāšana korī šķita kā kaut kas pašsaprotams, šodien skaidrs, ka tā var arī nebūt. Ļoti cerams, ka vairs ne uz ilgu laiku.  Pietrūkst satikt cilvēkus, redzēt viņu sejas bez maskas, runāt, apskauties. Klātienes kā tādas. Ļoti pietrūkst ceļošanas, biju pieradis diezgan bieži būt Rīgas lidostā, iekāpt lidmašīnā un lidot, lai arī kur tas nebūtu.

Viena pozitīva lieta, ko tomēr saskati šajā laikā?
Es domāju, ka ir daudz pozitīvu lietu. Protams, visupirms tas ir laiks un iespēja būt ar manu ģimeni, ar maniem bērniem. Šajā laikā esmu, nebaidīšos to teikt, viņus iepzinis daudz vairāk, dziļāk, esmu par to neizsakāmi laimīgs! Caur šo un arī caur to, ka ir daudz brīva laika būt, domāt, esmu vairāk arī iepazinis sevi.

Kuru vietu mājās esi pataisījis par savu darba ofisu?
Laikā, kad vadu attālinātos kora mēģinājumus pie datora, mans improvizētais ofiss bija pie klavierēm.

Kā sevi izklaidē kora mēģinājuma vakaros, kad nenotiek mēģinājumi?
Esmu ar ģimeni, taisām vakariņas, liekam bērnus gulēt, lasām pasakas par Emīla nedarbiem vai Gulivera piedzīvojumiem liliputu zemē. Pēc tam kāds seriāls Netflix.

Kas būs pirmais teikums, ko stāstīsi saviem mazbērniem, kad viņi Tev taujās par šo laiku?
Divtūkstoš divesmito gadu sākumā Tava mamma varēja neiet uz skolu!

Kā iztēlojies pirmo mēģinājumu pēc pandēmijas?
Visdrīzāk pēc pandēmijas mēģinājumi atsākies individuāli vai mazās grupās. Bet vairāk domāju par to, kāds varētu būt pirmais mēģinājums bez ierobežojumiem, kad varēsim viss koris būt kopā. Domāju, tas būs ļoti emocionāls vakars visiem. Satikties, būt kopā un DZIEDĀT!!

Kas būs pirmais, ko darīsi, kad atgriezīsimies ierastajā ikdienā?
Grūti teikt. Visdrīzāk, ka rezevēšu kādu aviobiļeti. 

Tavas mīļākās pastaigu vietas pandēmijas laikā?
Pastaigas, pastaigas!! Tās ir ieņēmušas būtisku vietu manā ikdienā. Tas ir svaigs gaiss, būšana tikai ar sevi. Man ir ļoti paveicies ar to, ka savulaik izvēlējāmies dzīvot Carnikavā. Te ir brīnišķīga apkārtne ar Piejūras dabas parku un jūru rokas stiepiena attālumā.

Pirktākais produkts?
Šokolādes Kāruma sieriņi meitai.

Tava mīļākā izklaide pandēmijas laikā?
Tās noteikti ir pastaigas! Šogad ziema ir bijusi izcili skaista un iedvesmojoša. Ar bērniem esam sākuši slidot, visi esam sajūsmā! Bet arī gaidu, kad nokusīs sniegs, kāpšu atpakaļ uz sava šosejas velo. Vēl šajā laikā esmu noskatījies tik daudz seriālu kā nekad iepriekš. Paldies, Netflix, ka tu esi!

Viena lieta, ko vari ieteikt citiem, lai atvieglotu šo laiku?
Laikam nebūšu konkrēts, bet atļauj sev baudīt dzīvi, palutini sevi, mīli sevi un pievērsies tam, kas tevi padara laimīgu.

Published by: juventusadmin in Juventus 100

Comments are closed.