02/03/2021 - No Comments!

#KLUSUMSPIRMS – Samanta Strojeva, 1.soprāns

Kas Tu esi?
Mani sauc Samanta, bet daudzi mani sauc par Sami. Studēju LU Bioloģijas fakultātes maģistros, kā arī esmu mazais darba rūķītis RSU Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūtā un E.Gulbja laboratorijā.

 Īsi ieskicē, kāda bija Tava ikdiena pirms pandēmijas?
Manā ikdienā bija grūti atrast kādu brīvu brīdi. No rīta – universitāte vai darbs, mēdza arī būt tā, ka no rīta darbs, pa dienu – universitāte, tad vakarā – koris vai kāds pasākums ar draugiem. Sestdienās un svētdienās gāju arī uz autoskolu. Trakākais manā ikdienā bija tas, ka bija jābrauc no viena Rīgas gala uz otru. Dzīvoju Purvciemā, universitāte atrodas Torņakalnā, darbs – Kleistos. Katru dienu ceļā aiziet vismaz kādas 3–4 h. Pa to laiku var mierīgi paņemt normālu diendusiņu. 

Kas šobrīd ir mainījies?
Ja es biju pieradusi pie tā, ka man vispār nebija daudz brīvā laika, tad tagad ir tā, ka ar miegu esmu uz “Jūs”. Divi darbi un universitāte – tā ir mana ikdiena. Mainījies arī tas, ka lielākā mana ikdienas uzmanība tiek veltīta mums visiem ļoti pazīstamajam vīrusiņam. Nākas gan paskatīties, kāds tas ir, ko tas dara un arī vai kādam tas ir. Interesanti, vai ne? Bet tici man, es labāk gribētu, lai tas pēc iespējas ātrāk pazustu un vairāk neparādītos.

Kas Tev šajā laikā visvairāk pietrūkst?
Visvairāk man pietrūkst lekciju klātienē. Esmu tāds cilvēks, kam patīk mācīties, un mājas vide diemžēl nemotivē to darīt. Pietrūkst mazo satikšanos ar draugiem, paziņām. Pietrūkst kora mēģinājumu, jo tas bija veids, kā atslēgties no ikdienas. Ļoti pietrūkst ceļošanas, sporta zāles... eh… daudz kā pietrūkst. 

Viena pozitīva lieta, ko tomēr saskati šajā laikā?
Paskatīties, kā ir, kad tev ir jāatsakās no savas ierastās ikdienas. Tas ir labs veids, kā pamainīt kaut ko un izmēģinātu ko jaunu. 

Kas būs pirmais teikums, ko stāstīsi saviem mazbērniem, kad viņi Tev taujās par šo laiku?
Oi, tie bij grūti laiki…

Kas būs pirmais, ko darīsi, kad atgriezīsimies ierastajā ikdienā?
Protams, ka satikšu visu sen neredzētos un tuvākos cilvēkus. 

Tava mīļākā izklaide pandēmijas laikā?
Noteikti filmu skatīšanās. Ja ir brīvs brīdis, tā ir lieta, ko es noteikti izbaudīšu. Esmu sev pat uztaisījusi check listu ar filmām, kuras man ir obligāti jānoskatās.

Viena lieta, ko Tu ieteiktu citiem, lai atvieglotu šo laiku?
Es iesaku uztaisīt mājās ģenerāltīrīšanu. Protams, tas var nodarbināt tevi, bet bieži vien kādā stūrītī, kādā kastītē var atrast kaut ko tādu, kas tev uzlabos garastāvokli vai atsauks atmiņā kādu skaistu dzīves notikumu. Tas taču ir patīkami! Nesen arī noskatījos vienu filmu – Dallas Buyers Club, noteikti iesaku.

Published by: juventusadmin in Juventus 100

Leave a Reply