30/03/2021 - Komentāri ir izslēgti#KLUSUMSPIRMS – Liene Pērkone, 2. soprāns

#KLUSUMSPIRMS – Liene Pērkone, 2. soprāns

Kas Tu esi?
Es esmu samērā pozitīva būtne vārdā Liene. Kad tas bija ļauts, tad korī dziedāju 2. soprānu, paralēli strādājot tik aizraujošā vietā kā Rīgas cirks, un papildus darbam un korim vēl paspēju iesaistīties arī TEDx konferenču rīkošanā gan Rīgā, gan Londonā. Un, ja tas vēl nešķiet pietiekoši, tad ik pa laikam kopā ar tēti izejam kādu garāku rogainingu.

Īsi ieskicē, kāda bija Tava ikdiena pirms pandēmijas?
Mana ikdiena pirms pandēmijas bija ļoti skrienoša. Vienmēr šķita, ka dienā ir mazliet par maz stundu un īsti nekam nesanāk laika, lai gan izdarīts bija ļooooti daudz. Un interesanti, ka to uzskatīju par normālu ritmu! Tagad, kad viss ir piebremzējies, nemaz negribas atpakaļ to skriešanu.

Kas šobrīd ir mainījies?
Gandrīz viss ir mainījies – mazāka skriešana, iepirkšanās tiešsaistē, darbs no mājām (kādreiz domāju, ka no mājām ir daudz grūtāk strādāt), nav vairs pasākumu, kurus rīkot, nav restorāna, uz kuru aiziet (bet ir restorānu piegāde uz mājām) un principā gandrīz viss, izņemot pastaigas, notiek mājās!

Kā Tev šajā laikā visvairāk pietrūkst?
Visvairāk pietrūkst tā, ka nevaru IZVĒLĒTIES aizbraukt pie ģimenes, satikt draugus, apskauties ar tuvajiem cilvēkiem ārpus savas mājsaimniecības ietvariem vai izvēlēties aiziet uz restorānu vai koncertu. Ja šī izvēle būtu, tad būtu vieglāk neaiziet uz restorānu vai teātra izrādi vai nesatikt kādu, jo tā būt mana izvēle. Bet šobrīd visus noteikumus raksta kaut kas, ko ar aci nav iespējams saskatīt…

Viena pozitīva lieta, ko tomēr saskati šajā laikā?
Man pat ir vairākas! 

  • Esmu iemācījusies vairākas jaunas ēdienu receptes, jo cik tad var ēst vienu un to pašu vai pasūtīt piegādes?
  • Daudz vairāk staigāju pa Rīgu – tik daudz Lielajos kapos laikam neesmu iepriekš bijusi!
  • Daudz vairāk novērtēju klātienes tikšanās (drošā veidā) vai dienas, kad tomēr sanāk ar kādu kolēģi klātienē strādāt (jo citādi nevar).
  • Citādāk arī redzu strādāšanu no mājām – domāju, ka mans vispārējais stresa līmenis un trauksmes sajūta noteikti ir samazinājies.
  • Daudz vairāk laika pavadu telefona sarunās ar ģimeni (iepriekš tā nebija, jo vienmēr bija iespēja satikties, lai arī tik bieži to nemaz nedarījām, bet tagad šķiet, ka jāsazvanās biežāk, jo satikties nedrīkst). 

Kuru vietu mājās esi pataisījusi par savu darba ofisu?
Man ir ļoti paveicies, jo dzīvojam 3 istabu dzīvoklī. Šobrīd dzīvoklī ir iekārtotas 2 darba vietas – manam mājsaimniecības biedram, kurš ir skolotājs, stundas notiek viesistabā, savukārt es esmu ieslēpusies mūsu noliktavas istabā blakus veļas žāvētājam un pie sienas piekārtiem ričukiem (bet fons Zoom zvaniem, protams, ir pieklājīgs).

Kā sevi izklaidē kora mēģinājuma vakaros, kad nenotiek mēģinājumi?
Kā nu kuru vakaru – pārsvarā tās ir pastaigas vai izbrauciens ar ričuku, slinkākos vakaros kāda filma vai seriāls ar vīna glāzi un vakariņām. Nu, vai arī zvans draugiem vai ģimenei!

Kas būs pirmais teikums, ko stāstīsi saviem mazbērniem, kad viņi Tev taujās par šo laiku?
Droši vien cilvēcei bija nepieciešama pauze, lai reāli ievērotu to, kas notiek apkārt uz pasaules, ka tā negriežas tikai ap mums, bet ka esam ļoti saistīti ar dabā notiekošajiem procesiem. Un šo ir ļoti viegli aizmirst, ja ikdiena sastāv no vienas skriešanas.

Kā iztēlojies pirmo mēģinājumu pēc pandēmijas?
Kā lielu atvieglojumu, jo beidzot balss saites varēs sākt trenēt un būs daudz jēgpilnāka laika pavadīšanas sajūta! Bet satiekoties droši vien visi vairāk gribēsim apskauties un parunāties un mazāk dziedāt. Iespējams, pirmais mēģinājums pat jātaisa kā ballīte. 🙂

Kas būs pirmais, ko darīsi, kad atgriezīsimies ierastajā ikdienā?
Ļoti gribu aiziet uz restorānu un uz kādu dzīvās mūzikas koncertu. Pietrūkst tās enerģijas, ar ko tu kā klausītājs/skatītājs apmainies ar uz skatuves esošo mākslinieku. Neviens digitālais formāts to nespēj imitēt…

Tavas mīļākās pastaigu vietas pandēmijas laikā?
Pārsvarā pa Rīgu, jo nav sava auto, taču dažas reizes nesmādēju arī izbraukšanu no Rīgas – uz Amatas upi, Siguldu vai Cēsīm. Rīgā super atklājums pandēmijas laikā ir burvīgā Mārupīte un skaistie saulrieti Andrejsalā un Ķengaraga promenādē (tur gan vairāk ar riteni braukājos).

Pirktākais produkts?
Vīns…

Tava mīļākā izklaide pandēmijas laikā?
Pokera spēlēšana vienas mājsaimniecības ietvaros – parasti sanāk ļoti jautri!

Viena lieta, ko vari ieteikt citiem, lai atvieglotu šo laiku?
Iesaku pavadīt daudz laika dabā un jo tālāk no Rīgas, jo labāk. Ja ir iespēja strādāt attālināti, tad atrast kādu lauku māju (varbūt ir savs īpašums, varbūt kādiem draugiem, kas uz vietas tur nedzīvo) un aizbraukt kādu nedēļu pastrādāt no laukiem – pilnīgi cits dzīves ritms un iedvesma!
Ja tādas iespējas nepastāv, tad jau iepriekš pieminēju – pastaiga gar Mārupīti vai saulriets Ķengaraga promenādē (tur ir arī ļoti daudz gulbju).

Published by: juventusadmin in Juventus 100

Comments are closed.