06/04/2021 - Komentāri ir izslēgti#KLUSUMSPIRMS – Lelde Diāna Černovska, 2. alts

#KLUSUMSPIRMS – Lelde Diāna Černovska, 2. alts

Kas Tu esi?
Mani sauc Lelde. Pāris vārdos par mani sakot - es esmu Juventus 2. alts, brīvajā laikā dabas cilvēks, bet profesionālajā dzīvē jurists. 

Īsi ieskicē, kāda bija Tava ikdiena pirms pandēmijas?
Ikdiena pirms pandēmijas saistās ar kolēģiem, vakariem draugu lokā un kultūras pasākumiem. Lielākā daļa laika tika pavadīta darbā, tādēļ brīvos brīžus izmantoju mēģinājumiem un kādam koncertam vai teātra izrādei. Savukārt brīvdienas vienmēr tika izmantotas, lai sanāktu uz kādu spēļu vakaru vai dotos izbraucienā. 

Kas šobrīd ir mainījies?
Kā jau visiem, dzīve ir mainījusies krietni. Mājas ir pārvērtušās par darba vietu, atpūtas vietu un guļvietu. Pieklājīgās darba drēbes ir aizstājis halāts un sporta bikses, spēļu vakari ar draugiem ir pārvērtušiem par Zoom zvaniem, un ledusskapis tiek virināts neskaitāmas reizes dienā. Priecājos, ka vismaz Latvijas ietvaros ceļot netika aizliegts, jo izbaudu iespēju iepazīt jaunas vietas arī tepat. 

Kā Tev šajā laikā visvairāk pietrūkst?
Šķiet, ka visvairāk man pietrūkst kustības un dzīvības visapkārt. Sākot no ģimenes sanākšanām, līdz stāstu vakariem, diskusijām un koncertiem dažādās vietās. 

Viena pozitīva lieta, ko tomēr saskati šajā laikā?
Šajā visā ir daudz kā laba, bet, nosaucot vienu, teikšu, ka šis ir iemācījis cilvēkiem novērtēt lietas, kas iepriekš bija pieņemtas par pašsaprotamu normu. 

Kuru vietu mājās esi pataisījusi par savu darba ofisu?
Jāsaka, ka man ir ļoti paveicies, jo mājās jau bija kabinets, tādēļ man nebija jāveic pielāgojumi, lai varētu strādāt. Tomēr, neskatoties uz to, strādājusi esmu arī virtuvē, dīvānā un vienkārši sēžot uz grīdas, lai kaut kā izturētu šo laiku. 

Kā sevi izklaidē kora mēģinājuma vakaros, kad nenotiek mēģinājumi?
Lai arī kā gribētos slinkot, mēģinājumu vakarus esmu aizstājusi ar grāmatvedības kursiem un kulinārijas praktizēšanu, tādēļ izklaidēju sevi ar jaunām zināšanām.

Kas būs pirmais teikums, ko stāstīsi saviem mazbērniem, kad viņi Tev taujās par šo laiku?
Cilvēki bija drusku par daudz ieskrējušies, tādēļ kaut kādi augstāki spēki lika visiem piebremzēt un no jauna novērtēt pamatvērtības, un visi sunči tika apmīļoti tā, kā nekad.

Kā iztēlojies pirmo mēģinājumu pēc pandēmijas?
Pilnu prieka. Šķiet, ka visi ir noilgojušies pēc mēģinājumiem un dziedāšanas. Šai galu galā bija jābūt simtgades sezonai, tādēļ visiem būs prieks atsākt īstenot plānus, kurus izjauca pandēmija.

Kas būs pirmais, ko darīsi, kad atgriezīsimies ierastajā ikdienā?
Domāju, ka ierastajā ikdienā mēs neatgriezīsimies kādu laiku, tādēļ manas vēlmes aprobežojas ar kūkas gabaliņu un izdzertu kafiju kādā kafejnīcā. Klusībā gaidu, kad varēšu satikt visus mīļos, aiziet uz teātri un aizbraukt kaut kur tālāk par Latviju.

Tavas mīļākās pastaigu vietas pandēmijas laikā?
Piemājas meža takas gar Lielupi un jūriņa starp Ragaciemu un Klapkalnciemu. 

Pirktākais produkts?
Milti.

Tava mīļākā izklaide pandēmijas laikā?
Gatavošana un iešana dabā. Šīs brīvajos brīžos mainās ar vietām.

Viena lieta, ko vari ieteikt citiem, lai atvieglotu šo laiku?
Noteikti iesaku Netflix dokumentālo filmu Seaspiracy, tā ir viena no pēdējā laika filmām, kas atstāja uz mani iespaidu un lika padomāt par pasaulīgām lietām. Dvēseles un gara mierināšanai kā vienu no sava pandēmijas laika atklājumiem varu nosaukt Viesatas upes dabas taku Tukuma pusē. Ziemas laikā tur bija ārprātīgi skaisti.

Published by: juventusadmin in Juventus 100

Comments are closed.