28/08/2020 - No Comments!

JUVENTIŅU PORTRETI – Oto Šadeiko, baritons

No kurienes Tu esi? Esmu no Rīgas.

Tavs vecums? Man ir 19 gadi.

Kāda ir Tava nodarbošanās ikdienā? Es esmu topošais students. Jau rudenī es uzsākšu mācības Vidzemes Augstskolā tūrisma organizāciju un vadību. Jā, es ļoti labi apzinos, ka mācības notiek Valmierā, taču uz kora mēģinājumiem braukšu kopā ar savu kora biedru Kārli, kurš arī braukā no Valmieras darba dēļ.

Kādi ir Tavi hobiji? Neskaitot kori, es esmu airētājs. Airēšana ir mana meditācija. Esot uz ūdens, es spēju saplūst ar dabu un ūdeni. Es nevarētu dzīvot bez iespējas doties dabā, jo urbanizētais dzīvesveids man nekad nav bijis pietiekams. Daba mani iedvesmo. Vēl esmu kaislīgs kokos kāpējs un nirējs. Man patīk arī garšīgi paēst, it īpaši pelmeņus.

Raksturo sevi 3 vārdos! Patstāvīgs, brīvdomājošs un enerģētisks.

Kā aizsākās Tavs kora “Juventus” stāsts?  Dziedu jau kopš skolas sākuma. Esmu dziedājis visos skolas koros un Aijas Kukules mūzikas studijā “Omnes”. 10. klases vidū sapratu, ka vēlos dziedāt nopietnākā korī. No meitenes, ar kuru reiz dziedāju “Omnes”, uzzināju, ka viņa dzied Latvijas Universitātes korī “Juventus”. Kora nosaukums jau man uzdzina tirpas pār kauliem, jo zināju par tā augsto līmeni un pirmo reizi apsvēru ideju, ka varbūt es arī varētu tur dziedāt. Man jau sen bija skaidrs, ka es gribu dziedātā kādā no Latvijas “lielajiem” koriem.

Kā noritēja Tavs uzņemšanas pārbaudījums? Mans uzņemšanas pārbaudījums neatšķīrās ar neko īpašu. Es tiku ieaicināts telpā, kurā mani sagaidīja kora mākslinieciskā vadība. Vispirms es nedaudz pastāstīju par sevi un pēc tam vajadzēja nodziedāt dažus vingrinājumus, lai saprastu manu balss diapazonu. Beigu beigās man vajadzēja izpildīt manis sagatavoto a cappella dziesmu. Pēc pāris dienām man atsūtīja e-pastu ar uzaicinājumu pievienoties korim “Juventus”. Pirms uzņemšanas jutu uztraukumu tikai par to, ka man būs sevi jāprezentē pilnīgi svešu cilvēku priekšā. Es zināju savas vokālās spējas un zināju arī izvēles dziesmu - “Es atnācu uguntiņu”, kā arī mana pieredze vairākos koros man sniedza pārliecību par savām spējām.

Kā Tu juties, kad uzzināji, ka esi uzņemts? Kad saņēmu apstiprinājuma e-pastu, jutu gandarījumu par sevis paveikto un pacilātības sajūtu, ka esmu kora “Juventus” līmenī. Sapratu, ka tad, ja gatavojos, varu sasniegt savus mērķus.

Kas Tev ir koris “Juventus”? “Juventus” es dziedu nu jau trešo sezonu. Starp juventiņiem esmu palicis kolektīva sirsnīgās un ģimeniskās atmosfēras dēļ. “Juventus” ir mana iespēja izpausties vairāk nekā tikai vārdos. Ar balsi es varu pateikt vairāk nekā ar vārdiem.

Ar ko jārēķinās, nākot dziedāt uz “Juventus”?  Noteikti jārēķinās ar sava laika atvēlēšanu kora vajadzībām: mēģinājumiem un repertuāra apguvei. Reizēm nepietiek ar mēģinājumiem 2 reizes nedēļā, līdz ar to nākas nedaudz pastrādāt arī mājās pašam, lai labāk apgūtu nošu materiālu.

Kādu jauno juventiņu Tu vēlies redzēt kora rindās? Sev blakus noteikti gaidīšu kādu, kas piedzīvojumus uzskata par vajadzību dzīvē un dziesmu, kā iespēju būt kam vairāk par sevi pašu!

Novēlējums jaunajiem dziedātgribētājiem: Tev noteikti nav jābaidās no mākslinieciskās vadības. Ja būsi gatavojies un centīsies sevi prezentēt vislabākajā iespējamajā veidā, tad to noteikti ievēros un uz tevi jau skatīsies pozitīvā gaismā.

Noklausīšanās notiks
8. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā;
11. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā. 

Savu noklausīšanās laiku lūdzam iepriekš saskaņot ar kora prezidenti Kristīni Rubeni, zvanot 27819026 vai rakstot e-pastu.

 

Published by: sabine zirdzina in Uzņemšana

Comments are closed.