31/08/2020 - No Comments!

JUVENTIŅU PORTRETI – Katrīna Muižniece, 2.alts

No kurienes Tu esi? Esmu no Rīgas.

Tavs vecums? Man ir apaļi 20 gadi.

Kāda ir Tava nodarbošanās ikdienā? Ikdienā studēju vides inženierzinātni Rīgas Tehniskajā universitātē. Šī izvēle bija diezgan likumsakarīga, ņemot vērā, ka ar vidi saistītos jautājumos nepieciešamas kompleksas zināšanas – gan juridiski, gan ekonomiski, pamatojot kādas inovācijas finansiālo ieguvumu, gan matemātiski, rēķinot sekmēto darbību ietekmi uz vidi.

Kādi ir Tavi hobiji? Atskaitot kori, viens no maniem lielākajiem hobijiem ir rokdarbi. Māku gan šūt, gan adīt, gan tamborēt, gan kādu skaistu rotu uzmeistarot. Ar rokdarbiem brīvprātīgi nodarbojos aptuveni desmit gadus. Šajā laikā radusies arī pastiprināta interese par latviešu etnogrāfiskajiem tautastērpiem. Protams, tāpēc nagi niez pašai uzmeistarot kādu Kuldīgas krekla apkakli vai Vidzemes sienamo vainadziņu.

Raksturo sevi 3 vārdos: Atbildība, loģika, sirdsapziņa.

Pastāsti kādu interesantu faktu par sevi! Kādu dienu noteikti aizbraukšu uz Ganu un apbrīnā vērošu tur dzīvojošās sievietes. Visticamāk mājās atbraukšu ar pilnīgi jaunu garderobi un rotu kolekciju.

Kā aizsākās Tavs kora “Juventus” stāsts?  Pirms “Juventus” dziedāju bērnu korī. Kad pienāca tas vecums, kad bērniem esi par vecu, vajadzēja doties uz kādu citu kori. Sākumā skatījos uz daudz mazākiem koriem par “Juventus”, bet, aprunājoties ar sava bērnu kora diriģenti, tiku iedrošināta mēģināt iestāties kādā no labākajiem Latvijas un Rīgas koriem, un sāka tos uzskaitīt. Viens no nosauktajiem bija arī “Juventus”.  Iegāju “Juventus” mājaslapā un radās sajūta, ka tas ir tik jauks kolektīvs! Turklāt tajā brīdī biju plānojusi studēt Latvijas Universitātē, tāpēc nodomāju, ka,  dziedot Latvijas Universitātes korī, būšu kaut nedaudz jau iepazinusi universitāti. Lielākās šaubas, nākot uz noklausīšanos, radīja jautājums “vai es esmu gana laba šim korim”. Ne mazāku šaubu devu raisīja mans vecums – kad atnācu uz “Juventus”, mācījos vidusskolas 11. klasē.

Kā noritēja Tavs uzņemšanas pārbaudījums? Pirms noklausīšanās biju pamatīgā stresā, jo biju pieteikusies kā pirmā uz noklausīšanos. No tās dienas skolā es tikai atceros, kā klases biedri centās mani nodarbināt ar dažādām lietām, lai es mazāk domātu par to, kas mani gaida vakarā. Latvijas Universitātē biju ieradusies vēl pirms mana noteiktā laika, un labi, ka tā. Bija teiks, ka noklausīšanās noritēs Lielajā aulā, bet, kad piegāju pie aulas no tās vienīgās puses, kuras es zināju, kā tikt aulā, durvis bija ciet, kaut gan iekšā spēlēja klavieres. Kādu laiku pasēdēju garderobē, bet kad mana ziņkārība, no kurienes tad īsti nāk tā klavieru skaņa, ņēma virsroku, atradu pareizo ieeju Lielajā aulā, pie kuras jau mani gaidīja juventiņi Guna un Jānis. Un pēc brīža jau atrados aulā pie mākslinieciskā vadītāja Valda, kurš lūdza man nodziedāt pāris vingrinājumus, pēc tam atkārot visas nospēlētā intervāla skaņas (ko es darīju pirmo reizi mūžā un nezināju, ka vispār kaut kas tāds korī ir jāmāk) un beigās nodziedāju savu izvēlēto tautas dziesmu. Lai gan Valdis tajā brīdī šķita ļoti jauks un viņa teiktais neliecināja ne par ko sliktu, no noklausīšanās gāju prom pacilātā garastāvoklī, bet ar domu: “Es te laikam vairs neatgriezīšos...”.

Kā Tu juties, kad saņēmi ziņu, ka esi uzņemta korī? Pavisam noteikti neticēju, ka tā ir taisnība, taču aiz prieka lecu vai gaisā! Par to e-pastu, ka es esmu tikusi korī “Juventus” priecājos vismaz līdz nedēļas beigām, vairākas reizes pati pārlasīju un lūdzu pārlasīt arī citiem, vai tiešām neesmu nepareizi izlasījusi, ka esmu tikusi “Juventus”.

Kas Tev ir koris “Juventus”? Latvijas Universitātes jauktajā korī “Juventus” šī ir jau (vai tomēr vien) mana ceturtā sezona. Korim piemīt īpaša atbildība pret darbu – katra paša un komandas biedru. Mēģinājumos, it īpaši tuvojoties koncertiem, juventiņu vidū ir jūtama vēlme darīt vairāk un izdarīt labāk nekā iepriekš, neapdzēšot to neatlaidīgo “vajag” uguntiņu sevī. Te dzied tik daudz dažādu un neatkātojamu cilvēku, taču, tiecoties uz nosprausto mērķi, mēs kļūstam par vienotu kora dzinuli.

Ar ko jārēķinās, nākot dziedāt uz “Juventus”? “Juventus” ļaus iepazīt jaunus kormūzikas nostūrus un variācijas, kas brīžiem liks apšaubīt savas prasmes. Tekošais repertuārs atņems laiku savām iemīļotajām playlistēm, taču tās asariņas, kas spraucas ārā pēc katras episkās uzstāšanās vai arī līdz kauliņiem ar emocijām piepildītas dziedāšanas, pilnīgi noteikti ir tā vērts!

Kāds iedrošinošs vārds jaunajiem dziedātājiem: Par spīti uztraukumam, stresam un šaubām par sevi, uz noklausīšanos ejiet ar pārliecību, ka sevi parādīsi no labākās iespējamās puses – gan kā dziedātājs, gan kā personība! Ja nemēģināsi, tāpat nekas nenotiks… Ja esi gatavs satikt smaidošas juventiņu sejas katru pirmdienas un ceturtdienas vakaru pašā Latvijas Universitātes sirdī, ik pa laikam izvēdināt galvu kora tradīcijām piepildītos pasākumos, kā arī ja esi gatavs cīnīties ar sakostiem zobiem atkal un atkal dziedot vienu un to pašu takti, līdz tā beidzot iekrīt pareizā skaņas augstumā vairāk nekā 3 reizes pēc kārtas, Tu būsi īstais zobratiņš lielajā un simtgadīgajā “Juventus” mehānismā!

Noklausīšanās notiks:
8. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā;
11. septembrī plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā.

Savu noklausīšanās laiku lūdzam iepriekš saskaņot ar kora prezidenti Kristīni Rubeni, zvanot 27819026 vai rakstot e-pastu.

Published by: sabine zirdzina in Uzņemšana

Leave a Reply