24/07/2020 - Komentāri ir izslēgtiJUVENTIŅU PORTRETI – Elza Zane Zirne, 2.alts

JUVENTIŅU PORTRETI – Elza Zane Zirne, 2.alts

Kā Tevi sauc? Elza Zane. Kāpēc abi vārdi? Jo bez manis korī ir vēl Elzas un vēl viena Zane.

No kurienes Tu esi? Vispār no Kārķiem (Igaunijas pierobežā), bet šobrīd jau kādu laiku dzīvoju Rīgā.

Tavs vecums? Man ir 20 gadi.

Kāda ir Tava nodarbošanās ikdienā? Esmu pilna laika Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes nu jau 3. kursa studente. Ja man pāris gadus atpakaļ jautātu, kur es studēšu, es noteikti neteiktu, ka šajā fakultātē, taču mani vienmēr ir aizrāvis viss, kas saistīts ar datoriem un mūsdienu tehnoloģijām, tāpēc esmu šeit un mēģinu izkluties cauri atlikušajiem gadiem. Bez tam esmu arī kora “Juventus” nošzine. Atbildu par visiem jautājumiem par un ap kora muzikālo materiālu un rūpējos par to, lai tas tiktu pienācīgi glabāts.

Kādi ir Tavi hobiji? Mūzika. Cik vien sevi atceros. Neskaitot kori, tā būtu klavieru vai vijoles spēlēšana. Vēl man mīļš brīvā laika pavadīšanas veids ir datorspēles, taču šobrīd tam neatliek tik daudz laika, cik gribētos.

Raksturo sevi 3 vārdos! Runātīga, centīga un draudzīga.

Pastāsti kādu interesantu faktu par sevi! Kad biju jaunāka, nevarēju saprast, kāpēc citas meitenes dzied tik augstas notis, bet man tas izklausās traģiski. Paaugos un uzzināju, ka esmu stabils otrais alts.

Kā aizsākās Tavs kora “Juventus” stāsts? Kad iestājos universitātē, zināju, ka noteikti gribu dziedāt jauktajā korī. Tā nu sāku pētīt katru kori. Klausījos pēdējos koru karus un citas dziesmas, kas bija atrodamas interneta dzīlēs. Nevarēju izlemt, kurš koris būs “tas īstais”. Bet tad es ieraudzīju juventiņu tautastērpus! Nevarēju beigt domāt par to, cik tie ir skaisti. Atceros, ka vēl rādīju mammai un teicu, ka es arī kādu dienu gribu tādu uzvilkt. Tas laikam arī bija mirklis, kad sapratu: “Jā, šis būs tas īstais!”

Kā noritēja Tavs uzņemšanas pārbaudījums? Es biju ļoti uztraukusies. Pat ne tik daudz par dziedāšanu, bet tāpēc, ka nevarēju atrast, kur jāiet. Meklēju telpu, domādama, ka sen jau esmu visu nokavējusi un  neviens mani vairs negaida. Par pašu dziedāšanu pat nepaspēju satraukties, jo, kad atradu īsto telpu, mani jau uzreiz sauca iekšā. Sākumā nesaprotu, ko no manis tagad prasīs, kā tas notiks, bet nākošajā mirklī attapos, skaidrojot Valdim, kāpēc es neturpināju mācības mūzikas vidusskolā un ko par to domā mana bijusī vijoles skolotāja. Kad izrunājām manu muzikālo dzīves stāstu, sāku dziedāt: iesildīšanās vingrinājumi, intervāli un manis izvēlētā ļoti skumjā dziesma, pēc kuras nodziedāšanas nācās paskaidrot, ka ikdienā neesmu tik depresīva. Likās jau, ka bija labi. Bet, kad jau devos mājās, sāku apjaust visas savas kļūdas, tāpēc pie sevis nodomāju, ka laikam būs jāsāk meklēt cits koris.

Kā Tu juties, kad saņēmi ziņu, ka esi uzņemts korī? Zināju, kurā dienā vajadzētu būt rezultātiem. Visu dienu nevarēju sagaidīt. Un tad vēlu naktī, kad jau biju gandrīz aizmigusi, saņēmu ziņu ar “Apsveicu, Tu esi uzņemta!”. Kā jau varat iedomāties, ilgi nevarēju pēc tam aizmigt. Biju pārsteigta un priecīga. Nevarēju beigt domāt, ka beidzot varēšu uzvilkt to skaisto tautastērpu!

Kas Tev ir koris “Juventus”? Korī dziedu 3. sezonu. Nav daudz, bet zinu, ka tuvākajā laikā noteikti nepametīšu dziedātāju rindas. Protams, ka pats īpašākais ir koncerti. Sajūta koncertu laikā nav vārdiem aprakstāma, tā ir pašam jāizjūt, pašam jāizdzied. Bet tik pat svarīgi man ir gan kora mēģinājumi, gan arī jebkurš kopā pavadītais brīdis ar kora biedriem. Nevaru sagaidīt, kad atkal tiksimies un varēsim ne tikai kopā muzicēt, bet arī vienkārši parunāt. Korim “Juventus” ir īpaša daļa manā dzīvē, tāpēc vairs nevaru iztēloties ikdienu bez “Juvenus” ritma. Lai gan reizēm labprāt pagulētu mājās, tomēr sarosos un eju uz mēģinājumu, jo zinu, cik nozīmīgs ikkatrs esam korī.

Ar ko jārēķinās, nākot dziedāt uz “Juventus”?  Mēs visus pasākumus uztveram ļoti nopietni. Ja vēlies atnākt tā pat vien kādreiz padziedāt, tad, diemžēl, mums nebūs pa ceļam. Būs daudz darba, bet Tu nekad nebūsi viens. Bez darba būs arī kopīgu atmiņu un, protams, pasākumu (kuru mums arī ir daudz)! Mūsu kolektīvs ir ļoti draudzīgs, tāpēc jārēķinās ar to, ka “Juventus” kļūs par tavu otru ģimeni, jo pavadīsi ar mums kopā daudz, daudz laika.

Novēlējums jaunajiem dziedātgribētājiem: Nesatraucies ja viss uzreiz nav perfekti. Nāc un parādi to, kāds tu esi un ko spēj. Lai kļūtu par Juventiņu, nepietiek vien ar labu balsi, mēs gribam redzēt, ka Tu tiešām vēlies būt daļa no mums, jo “Juventus” – tas ir uz mūžu!

Noklausīšanās notiks:
3. augustā plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā;
4. augustā plkst. 18.00 - 21.00 LU Mazajā aulā.
Savu noklausīšanās laiku lūdzam iepriekš saskaņot ar kora prezidenti Kristīni Rubeni, zvanot 27819026 vai rakstot e-pastu.

Published by: juventusadmin in Uzņemšana

Comments are closed.